Ubranka dla psa – po co je kupować?

Kiedy lato dobiega końca, każdy właściciel czworonoga zaczyna zastanawiać się nad tym, jak odpowiednio przygotować zwierzaka na spacery w chłodniejsze dni. Czy ciepłe ubranka dla psa będą dobrym rozwiązaniem na zimniejsze pory roku? Czy mogą one posłużyć również do innych celów?

Jeżeli rozważasz zakup ubranka dla Twojego podopiecznego, to koniecznie zapoznaj się z tym artykułem – dzięki niemu będziesz wiedział, jak dobrze wybrać.

Ubranka dla psa – na co i kiedy postawić? Odpowiedź znajdziesz właśnie w tym artykule!

Spis treści:

  1. Ubranka dla psa – hit czy kit?
  2. Czy ubranka są tylko dla małych psów?
  3. Na co zwrócić uwagę przy kupnie ubranka dla psa?
  4. Ubranka dla psa na sezon jesień/zima
  5. Podsumowanie

Ubranka dla psa – hit czy kit?

Ubranka dla psa mogą być zarówno hitem, jak i niezbyt trafioną opcją. Wszystko zależy od tego, czy jako właściciel czworonoga podejdziesz do tematu z rozsądkiem, a co ważniejsze – czy na uwadze będziesz miał przede wszystkim komfort pupila.

Pamiętaj, że nie każdy pies będzie od razu czuł się swobodnie w założonym ubranku. Ważne jest, aby przyzwyczajać go do niego stopniowo. Jeżeli będziesz widział, że pupil niezbyt dobrze znosi chodzenie w ubranku, nie próbuj przekonywać go do niego na siłę – być może potrzebuje na to nieco więcej czasu.

Czy ubranka są tylko dla małych psów?

Ubranka dla psów mogą nosić zarówno pupile należące do grupy tych o większych rozmiarach, jak i drobniejsi podopieczni. Oczywiście wielkość Twojego czworonoga ma wpływ na to, czy ubranko jest mu rzeczywiście niezbędne, czy będzie służyło w głównej mierze za ozdobę.

Małe psy o niewielkiej masie ciała i krótkiej sierści często potrzebują dodatkowej ochrony cieplnej – szczególnie w chłodne, jesienne i zimowe dni. Jeżeli jesteś właścicielem psa należącego do tej grupy, to koniecznie wybierz się do sklepu z ubrankami i odpowiednio przygotuj się na nadchodzące mrozy.

W przypadku psów średniej wielkości również warto rozważyć zakup ubranka, ponieważ niektóre z nich cechuje niski poziom tkanki tłuszczowej, przez co trudniej jest im samym odpowiednio się ogrzać. Do psów średnich rozmiarów zaliczamy chociażby taką rasę jak beagle.

Ubranka ozdobne z kolei będą zazwyczaj dostępne dla psów we wszystkich rozmiarach. Dlatego jako właściciel nawet większego pupila na spokojnie znajdziesz przebranie na specjalną okazję taką jak ślub, święta czy urodziny.

Podobnie wygląda sytuacja z ubraniami ochronnymi, które pomagają psom cierpiącym na różne problemy skórne lub alergie – je również znajdziesz w różnych rozmiarach. W końcu zadbanie o czystość skóry i ran jest ważne w przypadku każdego zwierzaka, niezależnie od jego wielkości.

ubranka dla psa

Na co zwrócić uwagę przy kupnie ubranka dla psa?

Żeby Twój pupil czuł się komfortowo, a przy tym cudownie wyglądał, zwróć szczególną uwagę na jego potrzeby. Oczywiście będą się one zmieniały w zależności od pory roku czy innych okoliczności.

Jeżeli dopiero przygotowujesz się do roli psiego rodzica, pamiętaj, by dobrze wybrać hodowlę, z której przygarniesz swojego pupila. Dobry hodowca będzie w stanie opowiedzieć Ci o wszelkich potrzebach i cechach charakterystycznych danej rasy – również tych związanych z przystosowaniem do warunków atmosferycznych.

Przy kupnie ubranka dla psa uwzględnij przede wszystkim nadchodzącą pogodę. Na deszczowe dni przygotuj okrycie z lekkiego, przeciwdeszczowego materiału, który ochroni pupila przed zmoknięciem. Tobie ono zaoszczędzi konieczności przygotowania kąpieli dla psiaka po powrocie ze spaceru.

Przy wyborze cieplejszych ubranek, których głównym zadaniem jest ogrzanie Twojego zwierzaka, koniecznie przyjrzyj się ich składowi. Postaw na materiały, takie jak wełna i polar, które zarówno odpowiednio przepuszczą powietrze, jak i ogrzeją pupila. Pamiętaj, żeby nie kupować ubranek z „gryzącego” materiału. Będą one bardzo niewygodne dla czworonoga i mogą go do siebie szybko zniechęcić.

Kolejna ważna kwestia to bezpieczeństwo. Upewnij się, że wybrane ubranka dla psa są bezpieczne – nie posiadają elementów, które mogą stanowić dla niego zagrożenie. Małe guziki, liczne ozdoby czy długie frędzle mogą przysporzyć wielu kłopotów, więc lepiej unikać ich w ubiorze Twojego czworonoga. Dodatkowo, jeżeli często spacerujesz ze swoim psem po zmroku, pomyśl nad ubrankiem z odblaskowymi elementami.

Zapięcie kubraka to również istotna sprawa. Najwygodniejsze w użytku będą te posiadające zamek błyskawiczny – ułatwią sprawne zakładanie i zdejmowanie ubranka.

ubranka dla psa

Ubranka dla psa na sezon jesień/zima

Ubranka dla psa na sezon jesień/zima są szczególnie istotne, ponieważ chronią one pupila przed chłodem, wiatrem, deszczem i śniegiem. Jeżeli zastanawiasz się, jakie rodzaje ubrań będą najodpowiedniejsze dla Twojego psiaka na te pory roku, oto kilka pomysłów.

Kurtka lub płaszcz zimowy to idealny wybór na chłodne, deszczowe dni. Zapewnia odpowiednią izolację termiczną i ochronę przed wiatrem oraz deszczem. Przed zakupem sprawdź, czy płaszcz jest odpowiednio ocieplony i czy ma wygodne zapięcie.

Natomiast sweter lub bluza sprawdzą się na mroźne popołudnia. Wełna lub polar to najlepsze materiały, na które możesz postawić przy ich kupnie. W śnieżne zimowe dni pomyśl także nad ubraniem swojego psiaka w kombinezon. Ze względu na to, że zakrywa on tak naprawdę całe ciało psa, od szyi aż po ogon, będzie na pewno najlepszych wyborem przy ujemnych temperaturach.

Czasem na ulicy możesz spotkać psy ubrane w specjalne buciki. Jest to dobre rozwiązanie dla czworonogów o wrażliwych łapach. Ochronią je przed zimnem i solą, rozsypywaną na chodnikach w zimowym okresie. Przy ich wyborze koniecznie sprawdź, czy są wodoodporne!

Podsumowanie

Jak widać, ubranka dla psa mogą służyć w różnych celach – chociażby ochronnym czy ozdobnym. Dodatkowo są odpowiednie zarówno dla małych psów, jak i dla rosłych czworonogów. Pamiętaj jednak, by odpowiednio dostosować wybór ubranka dla potrzeb Twojego pupila!

Przed nadchodzącym okresem zimowym koniecznie rozejrzyj się za odpowiednimi rodzajami psiego ubrania, które mogą pomóc Ci w dbaniu o komfort Twojego pupila nawet w najgorszych warunkach pogodowych.